Jak wygląda rozliczenie online przy pomocy programu PIT?

Co trzeba wiedzieć o rozliczeniu przez Internet?

Elektroniczny kontakt z organami administracji publicznej to obecnie już pewien standard. Cyfryzacja administracji zatacza coraz ogromniejsze kręgi i obejmuje też kontakt obywateli z organami podatkowymi państwa. Dzięki temu zamiast tradycyjnych form kontaktu z urzędami, przykładowo w celu składania oświadczenia podatkowego, można kompletnie rozliczyć się z fiskusem przez Internet. Jak rozliczyć PIT przez internet? To zadanie niezwykle łatwe i zajmie nie więcej niż kilka chwil.

Przygotowany specjalnie po to program do rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych drogą internetową wesprze Państwa w procesie elektronicznego wypełniania zeznania podatkowego i cały czas nadzorować będzie pojawiające się omyłki. Uzupełnianie zeznania należy zacząć od wpisywania własnych danych. Mają one na celu umożliwienie organom podatkowym prawidłową identyfikację składającego. Później wskazują Państwo wszelkie źródła uzyskanego w ubiegłym roku dochodu a także przedstawiają jego dokładną wysokość. Program daje również możliwość skorzystania z należących się Państwu zniżek oraz odliczeń, które pozwalają znacznie zmniejszyć kwotę należnego podatku.

Trzeba niezwykle dokładnie wprowadzać dane do formularza i wypełniać wszelkie przedstawione przez program kolumny zeznania podatkowego. Pozyskany kwestionariusz można wydrukować i wysłać w tradycyjny sposób, albo skorzystać ze strony Pitax.pl i zakończyć proces składania deklaracji w całości przez Internet. Używając nasz program mogą Państwo mieć pewność, że jego działanie opiera się tylko na aktualnie obowiązujących wzorach deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych.