Czym powinien cechować się dobry program PIT?

Aby rozliczyć PIT przez Internet, nie trzeba wiele. Najważniejsze jest zdobycie dobrego, profesjonalnego oraz funkcjonalnego programu PIT, który ułatwi nam całe zadanie. Czym powinien cechować się taki program PIT?

Z pewnością najważniejszą rzeczą jest to, aby program PIT był bezpieczny. Wiele programów PIT posiada liczne ciekawe funkcje i udogodnienia, jednak jeśli program nie jest bezpieczny, wówczas nie powinniśmy z niego korzystać. Może to spowodować, że nasze dane podatkowe oraz osobowe dostaną się w niepowołane ręce, a tego z pewnością byśmy nie chcieli. Kolejną rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru programu PIT jest łatwość obsługi. Przejrzysta i zrozumiała instrukcja sprawi, że szybko uporamy się z rozliczeniem pit online i nie będzie to dla nas kłopotliwe. Weźmy pod uwagę również dodatkowe funkcje programu, takie jak pomoc w odliczeniu ulg podatkowych, wykonywanie matematycznych obliczeń czy bezpośrednie wysłanie PIT-u do urzędu z potwierdzeniem UPO.

Mogłoby się wydawać, że znalezienie takiego programu jest niemożliwe, jednak już od jakiegoś czasu słyszy się o funkcjonalnym, bezpiecznym oraz łatwym w obsłudze programie PIT – programie PITax. PITax to program, który zdecydowanie można określić mianem programu numer 1. Posiada on wysokiej jakości zabezpieczenia, mnóstwo praktycznych udogodnień i ułatwień, dodatkowo jest również darmowy. Z programu PITax korzysta dziś większość podatników rozliczających się przez Internet, tym bardziej, że za jego pomocą możemy wykonać niejedno rozliczenie pit program. PITax umożliwi nam rozliczenie popularnego PIT-37, PIT-36, a także PIT-36L, PIT-28 i wielu innych. Ważną rzeczą, na którą także trzeba zwrócić uwagę jest fakt, że PITax dostępny jest aż w trzech różnych wersjach – Rozliczenie Standard, Rozliczenie Plus, a także Rozliczenie Premium. Każda z nich została dokładnie zaprezentowana na portalu podatnika pitax.pl. Informacje tam zawarte na pewno pomogą nam w wyborze wersji, która spełni nasze oczekiwania.