Najczęstsze błędy w deklaracjach podatkowych

Rozliczanie PIT dla wielu osób jest trudne, czasochłonne i bardzo kłopotliwe. Wielu podatników popełnia masę błędów w swoich deklaracjach podatkowych. Z racji tego, że rozliczamy się samodzielnie, nie ma kto nam pomóc, dlatego w przypadku popełnienia zwykłej, małej pomyłki, możemy jej po prostu nie zauważyć.

Do najczęstszych błędów, które pojawiają się na deklaracjach podatkowych, można zaliczyć brak podpisu podatnika, a także nieprawidłowy adres zamieszkania. Wiele osób błędnie wpisuje adres zameldowania, zamiast aktualnego adresu zamieszkania. Innym często popełnianym błędem jest brak zaznaczenia celu składania formularza. Wypełniając PIT, musimy zaznaczyć, czy składamy go po raz pierwszy czy jest to korekta zeznania podatkowego. Dodatkowo podatnicy często zapominają o podpisie osobistym. Kolejny błąd, który można zauważyć na zeznaniach podatkowych, to nieprawidłowo obliczone lub zaokrąglone kwoty. Wszystkie te błędy mogą być bardzo kłopotliwe i oczywiście skutkują tym, że musimy złożyć w urzędzie korektę zeznania podatkowego.

 

Na szczęście istnieje prosty i nieskomplikowany sposób rozliczania PIT, który znacznie minimalizuje ryzyko popełnienia błędu. Chodzi oczywiście o pit rozliczenie online. Obecnie jest to najłatwiejszy sposób na rozliczenie każdej deklaracji podatkowej, ponieważ przez Internet możemy rozliczyć zarówno PIT37, jak też PIT36, PIT36L czy PIT28. Bez względu na to, czy na zeznaniu podatkowym wykazujemy dochody z umowy o dzieło, zlecenia, dochody z renty czy działalności gospodarczej, możemy zdecydować się na rozliczenie pit przez Internet. Aby to zrobić wystarczy posiadać dobry program do PIT oraz dostęp do sprawnego komputera z Internetem. I to właściwie wszystko. Całą resztą zajmie się program PIT, który sprawnie pomoże nam uporać się z deklaracją podatkową. Program samodzielnie wykona obliczenia matematyczne, a także sprawdzi błędy, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nasz PIT został wypełniony prawidłowo. Wybierz więc rozliczenie PIT online i ciesz się płynącymi z tego korzyściami.