Nie trać czasu – rozlicz PIT przez internet

Jeżeli nie chcemy męczyć się nad standardowym rozliczeniem PIT, zdecydujmy się na rozliczenie PIT przez Internet, które jest o wiele prostsze, szybsze, a także znacznie korzystniejsze. Obecnie coraz więcej podatników decyduje się na rozliczenie pit online, szczególnie, że programy PIT są bardzo łatwo dostępne. Znajdziemy je w Internecie na stronach poświęconych podatkom. Programy PIT są również darmowe, dlatego za rozliczenie pit online nie musimy nic płacić.

Przez Internet możemy rozliczyć każdy rodzaj deklaracji podatkowych. Najczęściej rozliczamy PIT-37, na którym wykazujemy dochody z renty, emerytury, praw autorskich i innych praw majątkowych czy świadczeń otrzymywanych z różnych funduszy. Jednak przez Internet mogą rozliczać się także firmy i przedsiębiorstwa, które posiadają dochody z prowadzonej działalności gospodarczej, giełdy czy papierów wartościowych. Rozliczenia internetowe dedykowane są każdemu. Bez względu na to, czy miałeś już styczność z rozliczeniami internetowymi, czy zabierasz się za to po raz pierwszy, możesz by pewny, że poradzisz sobie z tym bez problemu. Jak wygląda rozliczenie PIT online? To nic trudnego! Wystarczy stosować się do instrukcji programu i odpowiadać na generowane pytania, resztę zrobi sam program. Dodatkowo policzy wszystkie kwoty, tak więc podczas rozliczania PIT nie musisz nawet korzystać z kalkulatora.

Wiele osób zastanawia się, czy rozliczenie pit 2020 przez internet jest bezpieczne. Na szczęście, nie musimy niczego się obawiać. Programy PIT są doskonale zabezpieczone. Zastosowano w nich takie same certyfikaty, jak te, które służą do zabezpieczania bankowości mobilnej. Jeśli bez obaw logujemy się na swoje konto bankowe czy wykonujemy przelewy internetowe, możemy również pewnie korzystać z programów do rozliczenia PIT przez Internet. Po wysłaniu PIT online będziemy mieć również pewność, że bezpiecznie dotarł on do urzędu skarbowego i nie dostał się w niepowołane ręce. Potwierdzeniem będzie dokument UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru.