Rozliczanie PIT online – czy naprawdę warto?

O rozliczeniach PIT przez Internet mówi się coraz więcej i coraz częściej. Większość podatników wybiera rozliczenia online, sporo mówi się także o licznych zaletach programów PIT. Niektóre osoby zastanawiają się, czy rzeczywiście rozliczanie PIT przez Internet jest tak korzystne? Czy liczne zalety, o których słyszymy i czytamy nie są oby przesadzone? Z pewnością warto rozwiać wątpliwości.

W temacie rozliczeń online, najczęściej mówi się o szybkości i prostocie tego rozwiązania. Jak to wygląda w rzeczywistości? W stwierdzeniach tych jest 100% prawdy, gdyż dzięki funkcjonalnym programom PIT, rozliczenie podatku nie sprawia nam praktycznie żadnych trudności. Programy do PIT zostały zaprojektowane tak, by większość czynności wykonywały za podatników, dodatkowo są one wręcz banalnie proste w obsłudze. Obawy, co do rozliczań online, nierzadko mają osoby starsze lub takie, które niezbyt radzą sobie z obsługą komputera. Jednak program PIT jest narzędziem bardzo prostym, instrukcja obsługi jest zrozumiała i przystępna, a samo rozliczenie nie zajmuje więcej niż 5 minut. Program PIT wyświetla instrukcje i pytania, na które musimy udzielać odpowiedzi, najczęściej zaznaczając odpowiednie pola. To bardzo proste i szybkie, do tego wygodne, gdyż nie musimy głowić się nad tym, jak prawidłowo wypełnić deklarację podatkową. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić na czasie – rozlicz pit przez internet.

A co z kwestią bezpieczeństwa? Czy rozliczanie PIT przez Internet i wysyłanie PIT-u (ze wszystkimi ważnymi danymi podatkowymi i osobowymi) jest bezpieczne? O bezpieczeństwa programów PIT, także mówi się wiele, ale czy naprawdę mamy pewność, iż jest to całkowicie bezpieczne? Oczywiście, że tak. Jeżeli korzystamy z programu rekomendowanego, z dobrymi opiniami, pochodzącego z wiarygodnego źródła – nie musimy niczego się obawiać. Programy takie mają najlepsze certyfikaty i zabezpieczenia, często używane również przy zabezpieczeniach kont bankowych. Jeżeli bez obaw używamy swojego konta internetowego, logując się do niego, robiąc i odbierając przelewy, możemy także bez przeszkód posługiwać się programem PIT. Tak więc rozlicz pit online i ciesz się korzyściami i licznymi zaletami tej metody rozliczeniowej.