rozliczenie pit online

Rozliczanie PIT przez internet

Programy do rozliczania PIT przez Internet cieszą się dużą popularnością. Powód jest prosty – rozliczenia internetowe są znacznie szybsze oraz łatwiejsze od rozliczeń w formie papierowej. Jeśli więc nie chcesz marnować cennego czasu na długotrwałe, skomplikowane rozliczenia PIT, rozlicz swój PIT przez Internet.

Mając dobry program do rozliczeń pit online, możemy rozliczyć praktycznie każdą deklarację podatkową. Najczęściej rozliczaną deklarację jest PIT-37. Wszystkie osoby, które w danym roku podatkowym uzyskały dochód za pośrednictwem płatnika, rozliczają się na formularzu PIT-37. W PIT-37 wykazujemy więc dochody z umów o pracę, dzieło, zlecenia, a także dochody z emerytury, renty czy zasiłku. Na PIT-37 rozliczymy również dochód z tytułu praw autorskich lub wynagrodzenie ze stosunku służbowego. Warto złożyć PIT-37 przez Internet, tym bardziej, że bez problemu znajdziemy program, który nam to umożliwi. W Internecie znajduje się wiele polecanych, profesjonalnych programów PIT, które często dostępne są całkowicie za darmo. Programy PIT umożliwiają nie tylko rozliczenie PIT-37, ale także rozliczenie PIT-36, PIT-36L, PIT-38 czy PIT-39. Przez Internet mogą rozliczać się więc osoby prywatne, a także przedsiębiorcy, którzy uzyskują dochody z giełdy, papierów wartościowych czy prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

Decydując się na rozliczenie pit przez internet, odniesiesz bardzo wiele korzyści. O kilku wspomnieliśmy już wcześniej. Rozliczenia internetowe są nie tylko szybkie i łatwe, są także bardzo wygodne i bezpieczne. PIT możemy rozliczyć bez wychodzenia z domu, jest on dostarczany do urzędu skarbowego za pomocą Internetu. Ponadto programy PIT posiadają wysokiej jakości zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo naszego zeznania podatkowego. Nasze dane podatkowe i osobowe trafią wyłącznie do urzędu, żadna niepowołana osoba nie będzie mieć do nich dostępu. Prócz tego, po wysłaniu PIT do urzędu, otrzymamy UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru.