Rozliczanie PITu przez Internet w roku 2020 – pitekspres.pl

Możesz rozliczyć swój PIT bez żadnych opłat

Program PITax uważany jest za jeden z lepszych programów do rozliczania PIT. Ma on wszystko, czego tak naprawdę oczekują podatnicy od dobrego programu PIT. Warto zapoznać się z jego najważniejszymi zaletami.

Program PITax jest przede wszystkim niezwykle prosty w obsłudze. Posiada przejrzystą instrukcję obsługi, która dla każdego będzie zrozumiała. Program kierowany jest do zwykłych, prostych obywateli, a nie do speców w dziedzinie podatków. Dlatego nawet jeżeli Twoja wiedza podatkowa jest znikoma, a Ty nigdy do tej pory nie rozliczałeś pit 2020 program przez Internet, możesz skorzystać z programu PITax.

PITax został wyposażony w wiele cennych funkcji, które ułatwiają rozliczenie podatku. Dużą zaletą programu jest samodzielne wykonywanie obliczeń matematycznych. W zeznaniach podatkowych często pojawiają się błędy dotyczące nieprawidłowo wyliczonych kwot. Z PITaxem można tego uniknąć. Program samodzielnie sprawdzi również PIT przed wysłaniem go do urzędu skarbowego. Jeżeli znajdzie jakieś błędy lub puste rubryki, pomoże Ci je poprawić i uzupełnić.

Decydując się na rozliczenie pit 2020 z PITaxem, nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych danych. Specjaliści i twórcy programu zadbali o to, by program był doskonale zabezpieczony. Zastosowano w nim wysokiej jakości certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo danych osobowych oraz informacji podatkowych. Wypełniony PIT bezpiecznie dotrze także do urzędu skarbowego, zaś gwarancją jego odebrania będzie Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Warto wspomnieć również o tym, że PITax jest programem darmowym. Możesz rozliczyć swój PIT bez żadnych opłat, jeśli tylko skorzystasz z wersji Rozliczenie Standard. Platforma pitax.pl udostępnia jeszcze dwie inne wersje programu, które dostępne są za drobną, niewielką opłatą – Rozliczenie Plus oraz Rozliczenie Premium. Jednak to do Ciebie należy decyzja, z której wersji skorzystasz. Decydując się na darmowe Rozliczenie Standard, nie masz zobowiązania korzystania z płatnych wersji programu.

Możliwość rozliczania PIT przez Internet

Kilka lat temu weszła możliwość rozliczania PIT przez Internet. Jednakże sporo osób w dalszym ciągu nie korzysta z tej sposobności rozliczania PIT. Dlaczego? Powodów może być wiele. Niektóre osoby obawiają się, że nie poradzą sobie z obsługą programów PIT, jeszcze inne martwią się o bezpieczeństwo swoich danych. Wiele osób zastanawia się również nad tym, jaka jest gwarancja, że ich PIT na pewno dotrze do urzędu. Czas rozwiać te obawy, gdyż rozliczenia pit 2020 online niosą za sobą naprawdę masę korzyści.

Rozliczenie PIT przez Internet jest naprawdę bardzo łatwe. Jest ono dużo prostsze od standardowej, papierowej formy rozliczenia. Skoro i tak każdego roku musimy rozliczyć się z fiskusem, to czemu mielibyśmy nie zdecydować się na łatwiejszy sposób? Dobry program PIT, taki jak PITax, pomoże nam sprawnie uporać się z deklaracją podatkową. PITax cechuje się prostą instrukcją obsługi, jest zrozumiały i nieskomplikowany. Tak naprawdę to właśnie PITax wykonuje za nas rozliczenie podatku – my musimy tylko odpowiadać na zadawane pytania. PITax pomoże nam wypełnić kolejne rubryki zeznania podatkowego, wskaże, które ulgi możemy odliczyć od podatku, sprawdzi poprawność wypełnionej deklaracji, a także wykona wszystkie obliczenia matematyczne. Dzięki temu rozliczenie pit 2020 online nie zajmie nam więcej, niż parę minut.

Nie musimy obawiać się również o bezpieczeństwo poufnych informacji i danych osobistych. W programie PITax zastosowano doskonałą ochronę. Liczne certyfikaty i wysokiej jakości zabezpieczenia gwarantują, że nasze dane będą całkowicie bezpieczne. Osoby postronne i nieupoważnione na pewno nie będą mieć dostępu do naszej deklaracji podatkowej. Bez obaw możesz więc korzystać z programu PITax.

Czy musimy obawiać się, że nasz PIT rozliczany przez Internet nie trafi do urzędu skarbowego? Również w tej kwestii nie powinniśmy mieć żadnych obaw. Po wysłaniu deklaracji podatkowej, do wskazanego przez nas urzędu skarbowego, otrzymamy dokument UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Czy można uniknąć kłopotliwego rozliczania PIT?

Podatnicy najczęściej sięgają po formularz podatkowy PIT-37, na którym wykazujemy przychody: z rent krajowych, świadczeń przedemerytalnych, emerytur, ze stosunku pracy, z zasiłków pieniężnych, z zasiłków przedemerytalnych, a także z działalności, które wykonywane są osobiście, z praw autorskich oraz różnego rodzaju świadczeń wypłacanych przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych czy Fundusz Pracy. Jak widać, na deklaracji PIT-37 możemy rozliczyć wiele różnych dochodów. Jednakże rozliczenie podatku nie zawsze jest proste, szczególnie dla osób, które posiadają znikomą wiedzę na temat podatków. Często musimy spędzić naprawdę wiele czasu nad naszym zeznaniem podatkowym. Dokładne wypełnienie deklaracji, wykonanie wszystkich obliczeń, kilkukrotne sprawdzenie poprawności PIT – to wszystko może być bardzo czasochłonne, a także stresujące. Czy można uniknąć takiego rozliczania PIT i łatwo oraz szybko uporać się ze swoim zeznaniem podatkowym?

Odpowiedzią na to pytanie jest internetowe rozliczenie podatku. Od kilku lat mamy możliwość rozliczać PIT przez Internet. Taka forma rozliczenia całkowicie różni się od formy standardowej. Jest prosta, przyjemna i przystępna dla każdego. Korzystając z dobrego programu do rozliczania podatków, takiego jak PITax, szybko wykonamy rozliczenie pit 37. PITax to najlepszy program na rynku, który zagwarantuje nam prędkie oraz prawidłowe rozliczenie PIT. Program samodzielnie wykonuje obliczenia matematyczne, sprawdza błędy, podpowiada też, z jakich ulg i odliczeń mogą skorzystać podatnicy. To ogromne ułatwienie w rozliczaniu pit 2020, dlatego warto zdecydować się na tą formą rozliczania PIT. Po co mamy się trudzić i marnować cenny czas na tradycyjne rozliczenia PIT, skoro znacznie prostsze rozwiązanie mamy na wyciągnięcie ręki? Program PITax jest dostępny dla każdego, możemy korzystać z niego za darmo. Wystarczy pobrać PITax z platformy podatnika pitax.pl, zainstalować na swoim komputerze… i zrobione! Program jest gotowy do działania.

Podatnicy coraz częściej rozliczają PIT przez internet

Jeżeli chcemy rozliczyć swój PIT przez Internet, to nieodzowny okaże się odpowiedni program PIT, który nam w tym pomoże. Programów do rozliczania podatku jest naprawdę sporo. Z jednej strony to duża zaleta, ponieważ mamy pewność, ze znajdziemy program, który będzie nam odpowiadać. Z drugiej jednak, znalezienie tego odpowiedniego może nam zając wiele czasu, gdyż nie każdy program będzie spełniać nasze oczekiwania. Podatnicy, którzy rozliczają PIT przez Internet, pragną znaleźć idealny program, który będzie łatwy w obsłudze, bezpieczny oraz zagwarantuje prędkie rozliczenie każdej deklaracji podatkowej. Ale czy taki program w ogóle istnieje?

Z czystym sumieniem możemy polecić program PITax, który spełnił oczekiwania większości podatników. Program PITax ułatwia rozliczenie pit online, ponieważ ma wiele cennych funkcji, które pomagają w rozliczeniach podatkowych, takich jak samodzielnie wykonywanie obliczeń. Korzystając z programu PITax, mamy pewność, że prędko uporamy się każdą deklaracją podatkową. Jedyne co musimy robić to udzielać odpowiednie na krótkie, bardzo proste pytania. Nie musimy znać przepisów podatkowych i orientować się w aktualnościach dotyczących rozliczeń. PITax to program kierowany do każdego podatnika, do zwykłych ludzi, którzy często nie mają zielonego pojęcia o podatkach. Jeżeli pragniesz bez problemu rozliczyć pit 2020 program, chcesz mieć pewność, że zrobiłeś to prawidłowo, a do tego nie uśmiecha Ci się tracenie czasu w urzędowych kolejkach, wybierz program PITax, a błyskawicznie uporasz się z każdą deklaracją podatkową. Z PITaxa mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak również firmy oraz przedsiębiorstwa, program pozwala także rozliczyć dochody uzyskiwane za granicą.

Wystarczy kilka chwil, by móc zacząć korzystać z programu PITax. Program znajduje się na platformie podatnika pitax.pl, z której możemy pobrać go bez żadnych opłat. Istnieje także możliwość zamówienia programu na płycie CD.

Różne deklaracje rozliczane przez internet

Platforma pitax.pl oferuje jeden z lepszych programów do rozliczania PIT. Program PITax pozwala podatnikom na rozliczenie różnych rodzajów deklaracji, takich jak PIT-37, PIT-36, PIT-36L czy PIT-28. Jednocześnie pomaga w odliczeniach i ulgach podatkowych, a także samoczynnie zajmuje się wykonywaniem obliczeń matematycznych. Korzystając z programu PITax, znacznie zmniejszamy ryzyko popełnienia błędu, ponieważ PIT (przed wysłaniem do urzędu skarbowego) zostanie dokładnie sprawdzony. Dzięki PITaxowi rozliczenie pit przez Internet będzie naprawdę banalnie proste.

Program PITax dostępny jest w trzech wersjach, dzięki czemu może sprostać oczekiwaniom każdego podatnika. Mimo tego, że najczęściej rozliczanym formularzem podatkowym jest PIT-37, to wiele osób rozlicza się na innych deklaracjach, na przykład na PIT-36. Program PITax, dostępny w trzech różnych wersjach, to doskonały sposób na rozliczenie każdej deklaracji podatkowej.

Rozliczenie Standard to pierwsza wersja programu, która umożliwia nam rozliczenie pit online w szybki i prosty sposób. Wersja ta jest całkowicie darmowa, za korzystanie z Rozliczenia Standard nie musimy płacić ani grosza. Jeśli swój dochody rozliczasz na formularzu PIT-37, to Rozliczenie Standard będzie dla Ciebie odpowiednie.

Rozliczenie Plus to wersja kierowana do przedsiębiorców oraz firm, które rozliczają dochody z działalności gospodarczej. W Rozliczeniu Plus możemy również rozliczyć dochody z giełdy, akcji i obligacji czy papierów wartościowych. Program ten doskonale przygotuje Cię także do niespodziewanej kontroli skarbowej i podpowie, jakie dokumenty warto przygotować.

Rozliczenie Premium adresowane jest do osób, które otrzymują dochody zagraniczne i chcą rozliczyć się w języku angielskim. Rozliczenie takie wcale nie musi być trudne i skomplikowane, szczególnie jeśli korzystasz z programu PITax. Rozliczenie Premium pomoże Ci szybko i bezbłędnie rozliczyć przychody z zagranicy.