pit 2017 - proste rozliczenie

Rozliczanie przy pomocy e-PIT

Coroczne rozliczanie się z Urzędem Skarbowym nie jednej osobie sprawia wiele trudności. Wszyscy najbardziej narzekają na fakt, że jest to przedsięwzięcie bardzo czasochłonne. Wychodząc naprzeciw tym problemom oferujemy możliwość rozliczenia się ze skarbówką przez Internet. E-PIT to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu i ułatwienie sobie przesyłania deklaracji. Każdego, kto jeszcze tego nie próbował zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami i przekonania się na własnej skórze, jakie to proste.
W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu jest powszechny. Przez Internet uczymy się, robimy zakupy i kontaktujemy z przyjaciółmi oraz rodziną. Dlaczego więc nie przenieść do wirtualnej rzeczywistości również tej części naszego życia związanej ze spełnianiem różnego rodzaju obywatelskich obowiązków.

Rozliczanie przy pomocy e-PIT to nic innego jak program, który ma za zadanie pomóc jego użytkownikowi w wygenerowaniu elektronicznej deklaracji. Wypełnianie deklaracji jest bardzo proste. Krok po kroku program prowadzi nas przez arkusz deklaracji, wskazując które dane mają zostać wpisane w odpowiednie pola. Wszystkie błędy są wskazywane na bieżąco, uniemożliwiając przejście do kolejnej części. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko przesłania do Urzędu Skarbowego błędnie wypełnionej deklaracji i konieczności jej korygowania. Po uzupełnieniu całego formularza deklaracji użytkownik ma wybór: albo wydrukować deklarację i przesłać ją do Urzędu pocztą, albo skorzystać ze strony internetowej  i przesłać deklarację w formie elektronicznej.