Rozliczenie pit 2019 online niesie za sobą wiele zalet

Rozliczenia online są bardzo popularną formą rozliczeń, do której mamy dostęp już od kilku lat. Sporo podatników przekonało się, że rozliczenie pit 2020 online niesie za sobą wiele cennych zalet i korzyści. Jednakże wiele osób nadal nie jest przekonanych co do rozliczeń internetowych. Dlatego w tym artykule podamy kilka praktycznych informacji, które niewątpliwie przekonają Cię, że rozliczenia online są zdecydowanie lepsze od rozliczeń papierowych.

Po pierwsze, gdy rozliczamy pit 2020 online, możemy liczyć na szybki zwrot podatku. Z czego to wynika? Otóż deklaracje papierowe, które zanosimy do urzędu skarbowego, muszą zostać wprowadzone do komputera. Nie da się ukryć, że jest to bardzo czasochłonne, a także kłopotliwe. To powoduje, że zwroty podatku są wydawane znacznie później. W przypadku rozliczeń internetowych, PIT-y już znajdują się w wersji elektronicznej, dzięki czemu podatnicy mogą spodziewać się prędkiego zwrotu podatku.

Rozliczenia internetowe są również znacznie szybsze i pozwalają nam zaoszczędzić sporo czasu. Nie musimy bowiem samodzielnie fatygować się do urzędu skarbowego, gdyż swój PIT wysyłamy drogą internetową. Ponadto, jeśli korzystamy z dobrego programu rozliczeniowego, takiego jak PITax, możemy prędko uporać się z wypełnieniem deklaracji. Program PITax to duże ułatwienie dla podatników, którzy chcą zaoszczędzić czas na rozliczaniu PIT. PITax samodzielnie wykonuje obliczenia matematyczne, sprawdza poprawność wypełnionego formularza, a także podpowiada, jakie ulgi możemy odliczyć od podatku. Do nas należy tylko odpowiadanie na pytania generowane przez program.

Kolejną zaletą rozliczeń internetowych jest praktyczna pomoc dla firm. PITax to program dedykowany wielu odbiorcom, także firmom i przedsiębiorstwom. Program nie tylko pomoże Ci rozliczyć PIT, ale także doskonale przygotuje Cię do ewentualnej kontroli skarbowej. Podpowie, jakie dokumenty powinieneś zachować i przez jaki okres. Program PITax umożliwia także proste rozliczenie dochodów zagranicznych.