Rozliczenie PIT 2019 online

Do niedawna wielu Polaków co roku było zmuszonych wykonywać ręcznie żmudne obliczenia związane z wypełnianiem owianych złą sławą deklaracji PIT. Zwykle należało przedrzeć się prze gąszcz skomplikowanych przepisów dotyczących prawa podatkowego, a następnie udać się od urzędu skarbowego i zmagać się z wątpliwościami, czy aby wszystkie druczki dobrze udało się wypełnić. Na całe szczęście widoki niezadowolonych petentów zmuszonych składać poprawione deklaracje podatkowe są obecnie coraz to rzadsze. Widmo błędnie wypełnionych zeznań i źle uwzględnionych ulga narażających na kary powoli odchodzi do przeszłości wraz z upowszechnieniem się portali usprawniających rozliczenie pit online.

Polscy podatnicy składający PIT-y mogą obecnie skorzystać z nowoczesnych rozwiązaniach rozliczeniowych. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu oraz zespołowi inżynierów i specjalistów finansowych zawiłości związane z wypełnieniem deklaracji PIT powoli odchodzą do lamusa. Portal pitax.pl umożliwia złożenie pit 2019 przez internet bez konieczności posiadania jakiejkolwiek szerszej wiedzy na temat podatków. Zamiast zawiłości języka prawniczego oferuje on swoim użytkownikom proste pytania, które pomagają poprawnie wypełnić deklaracje PIT. Wszystkie PIT-y wypełniane są w sposób automatyczny, w zgodzie z wprowadzonymi przez użytkownikami danymi, a następnie przesyłane do urzędu skarbowego. Portal pomaga znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące warunków obniżenia podatku, ulg, druków do rozliczeń, jak też możliwości rozliczenia się z partnerem lub partnerką. Jest on na bieżąco aktualizowany, kiedy tylko pojawiają się nowe zmiany w prawie.

W wypadku sytuacji skomplikowanych Pitax oferuje fachową pomoc księgowej. Czuwa ona nad poprawnością obliczeń, jak też dostarczyć informacje na temat tego, które dokumenty warto jest przechowywać przez okres 6 lat, na wypadek kontroli ze strony urzędu skarbowego. Dla klientów naprawdę wymagających Pitax przygotowało pomoc profesjonalnego doradcy, dla którego podatki i rozliczenia PIT online nie mają żadnych tajemnic. Może on reprezentować klientów przed urzędem skarbowym lub pomagać w razie skomplikowanych sytuacjach podatkowych, które przerastają kompetencje większości księgowych. Ich pomoc bywa też nieodzowna w wypadku rozliczeń podatkowych obejmujących prace wykonywane poza granicami Polski.