rozlicz się już teraz

Szybszy zwrot podatku – rozlicz się online

Rozliczanie PIT przez Internet to bardzo modne, a także wygodne rozwiązanie. Decyduje się na nie coraz więcej osób, które pragną szybko uporać się z rozliczeniem podatku. Rozliczenie podatku przez Internet to duża oszczędność czasu, także ze względu na to, że nie musimy osobiście zanosić zeznania do urzędu i czekać w długich kolejkach.

Dodatkowo możemy liczyć na znacznie szybszy zwrot podatku, ponieważ e-deklaracje są rozliczane znacznie wcześniej niż deklaracje papierowe, które muszą być jeszcze wprowadzone do komputera. Kolejną zaletą jest możliwość automatycznego sprawdzenia PIT, przed wysłaniem go do urzędu. Jeżeli korzystamy z dobrego, polecanego programu PIT, to na pewno pomoże nam on wypełnić deklarację prawidłowo, a przed posłaniem jej do urzędu ponownie sprawdzi druk. W przypadku znalezienia jakichś błędów, pomoże nam je poprawić. Nie musimy więc godzinami siedzieć nad formularzem podatkowym i sprawdzać po kolei każdą rubrykę – pit 2020 program zrobi to za nas. W przypadku pomyłki nie musimy też od nowa wypełniać całej deklaracji, tak jak w przypadku PIT-ów papierowych. Wystarczy tylko edytować dane pole i wprowadzić prawidłowe dane. Z rozliczeniem PIT online poradzą sobie nawet osoby, które robią to po raz pierwszy, ponieważ jest to znacznie prostsze od standardowej formy rozliczenia.

Warto wspomnieć, że rozliczenie pit 2020 przez Internet jest bardzo bezpieczne. Nie musimy obawiać się o nasze dane, ponieważ program PIT jest doskonale zabezpieczony. W programach używa się certyfikatów najwyższej jakości (często są to certyfikaty stosowane również do zabezpieczenia internetowych kont bankowych), dlatego nasze dane będą w stu procentach bezpieczne. Po wysłaniu PIT do urzędu skarbowego, otrzymamy UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru), co da nam pewność, że nasz PIT bez przeszkód dotarł tam gdzie powinien. Ryzyko popełnienia błędu w PIT rozliczanym przez Internet jest naprawdę niski, jak już wcześniej wspomnieliśmy – program sprawdza i poprawia błędy. Nie będziemy więc musieli martwić się ewentualną korektą, co także oszczędzi nam wiele czasu i stresu.