Ulga rehabilitacyjna

W rocznym rozliczeniu podatkowym, niektóre osoby mają możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej. Warunkiem skorzystania z takiego odliczenia jest spełnienie pewnych określonych warunków. Po pierwsze osoba taka musi posiadać orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez odpowiednie organy. Obecnie możemy wyróżnić trzy stopnie niepełnosprawności – znaczny, umiarkowany oraz lekki. Prócz tego należy posiadać orzeczenie lekarza orzecznika ZUS o niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji. Również osoby, które posiadają wydaną grupę inwalidztwa, mogą skorzystać z odliczeń rehabilitacyjnych.

Na co można przeznaczyć ulgę rehabilitacyjną? Między innymi ulga ta może zostać przeznaczona na: wyposażenie i adaptację mieszkania lub pojazdów i przystosowanie ich do potrzeb osoby niepełnosprawnej, naprawę i zakup sprzętu medycznego, zakup materiałów pomocniczych niezbędnych w rehabilitacji, opłaty za leczenie i pobyt w ośrodkach medycznych, opłacenie przewodników dla osób niewidomych, leki, opłacenie tłumacza języka migowego czy też obozy dla młodzieży niepełnosprawnej u dzieci, które nie ukończyły 25 roku życia.

technology-791032_640

Rozliczając pit 2020, warto zastanowić się, czy nie przysługuje nam możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, zdecydujmy się na rozliczenie pit 2020 online. Przy pomocy programu nie tylko prawidłowo wypełnimy PIT, ale również odliczymy przysługujące nam ulgi, w tym także ulgę rehabilitacyjną. Program podpowie nam, jak taką ulgę odliczyć oraz jaki załącznik powinniśmy dołączyć do zeznania podatkowego. Pit2020, wraz z odliczonymi ulgami, rozliczymy szybko, sprawnie i bez żadnych problemów. Jeżeli przysługują nam jeszcze inne ulgi podatkowe, na przykład ulga prorodzinna, ulga na dzieci, ulga internetowa czy też ulga na leki, program PIT także pomoże nam w odliczeniu takich ulg – bez względu na to, na jakim rodzaju deklaracji podatkowej się rozliczamy. Jest więc to duża pomoc i ogromna wygoda dla podatników, tym bardziej, że wszystko możemy załatwić bez wychodzenia z domu.