Wygodne rozliczenie

Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Tak można określić wypełnianie deklaracji e-pit czyli formularza podatkowego przez internet. Jeśli zastanawiacie się Państwo nad tym aby rozliczenie się z rokiem podatkowym 2020 zlecić osobie trzeciej to najpierw radzimy się zastanowić czy aby na pewno jest to niezbędne?  Rozliczanie się przez internet jest naprawdę wygodne i bezstresowe, po prostu siedzą Państwo w domu przed komputerem na swoim ulubionym fotelu i wprowadzają dane krok po kroku. Jak to wygląda dokładniej? Już wyjaśniamy.

Na początku trzeba rzecz jasna posiadać odpowiednią aplikację. Po jej uruchomieniu wybieramy odpowiedni rodzaj deklaracji (np. PIT-37). I tu już miła niespodzianka dla tych, którzy nie śledzą branży podatkowej. Właściciele aplikacji zawsze dbają o to, by formularz był aktualny i zgodny z prawem polskim, to znaczy, że wybierają Państwo swoją deklarację i nie muszą się martwić o jej „dacie przydatności do spożycia”.

Następnie prosty jak parasol krok czyli wprowadzenie tych najbardziej oczywistych danych – danych osobowych. To jedna z tych najszybszych czynności, w końcu każdy zna swoje imię i nazwisko czy nr PESEL.

Czas na ten teoretycznie najtrudniejszy krok czyli wprowadzenie przychodów. Jednak celowo mówimy „teoretycznie” gdyż to po prostu mit. Jeżeli będą Państwo śledzili komunikaty na ekranie i wprowadzali dane w odpowiednio wskazane okna to po prostu nie ma możliwości popełnić błąd.
Jeżeli te dane zostaną wprowadzone do systemu i nie pojawi się informacja o błędzie to znaczy, że można deklarację wysyłać do urzędu. Kilka szybkich kliknięć i rok 2020 mamy z głowy. Czy to rzeczywiście takie skomplikowane?